Автотоварознавча експертиза


(050) 360-16-82, (067) 5555 222, (044) 581 30 80 - ДЗВОНІТЬ ЗАРАЗ!
Автотоварознавча експертиза в Україні

При здійсненні юридичних операцій з автотранспортними засобами, якщо потрібна оцінка збитку ДТП, то  власники транспортних засобів звертаються до фахівців експертних установ у галузі автотоварознавства. У разі виникнення майнових спорів і при розслідуванні правопорушень, пов'язаних з експлуатацією транспортних засобів, до експертних установ звертаються суди, прокуратура, органи дізнання ДАІ, слідчі органи, адвокати.

Експертами-автотоварознавцями здійснюється оцінка збитків, транспортних засобів також при митних операціях, при оформленні спадщини та виконанні інших нотаріальних дій. 

Автотоварознавча експертиза в Україні проводиться найчастіше після події дорожньо-транспортної пригоди, з причин якого може бути необхідна оцінка транспортного засобу, наприклад, для надання експертного висновку в страхову компанію.

У дорожньо-транспортній пригоді можуть брати участь два і більше автомобіля. Аварійна ситуація, що трапилася через дії одного з учасників ДТП, може привести в непридатність автомобілі інших учасників дорожньо-транспортної пригоди.

У такому випадку автотоварознавча експертиза дозволяє провести комплексний аналіз пошкоджень автотранспортних засобів, що забезпечить можливість визначити розмір збитку і відповідно - вартість грошової компенсації за нанесений матеріальний збиток.

Винятком необхідності в автотоварознавчої експертизи може бути випадок, коли в дорожньо-транспортній пригоді є тільки один учасник, і він же - потерпілий, і сталося дане ДТП тільки з його вини.

Автотоварознавча експертиза може бути ініційована судовими структурами або приватними особами, зацікавленими в отриманні об'єктивної інформації, наданої фахівцями.

Частенько при дорожньо-транспортній пригоді потерпілий може вимагати від винуватця грошову компенсацію не тільки за реально принесений матеріальний збиток, а звинуватити відповідача у всіх технічних неполадках, які могли бути присутніми і до аварійної ситуації. У такому випадки автотоварознавча експертиза дозволить встановити зв'язок між подією аварії і технічним станом автомобіля на час того, що сталося події.

Проведення товарознавчої експертизи передбачає вивчення технічної документації станом автомобіля, який аналізується.
У ході товарознавчої експертизи можуть виникати проблеми через відсутність такої технічної документації. Такі випадки характерні при експертизі рідкісних моделей автомобіля, або автомобільних марок, завезених в Україну, наприклад, з Японії. Отримати достовірну інформацію по таким автомобільним засобам дуже важко, оскільки комплектація і побудова таких автомобілів відрізняється від європейських аналогів.

Незалежний інститут судових експертиз зможе провести автотоварознавчу експертизу в найкоротші терміни, використовуючи перевірені експертні методики.

 

За додатковою інформацією щодо проведення автотоварознавчої експертизи Ви можете звернутися до фахівців Незалежного інституту судових експертиз НІСЕ за телефонами: (044) 581-30-90, (067) 5555-222, (050) 360-16-82 або пишіть нам: info@nise.com.ua

 


Автор: Незалежний Інститут Судових Експертиз - НІСЕ