(044) 581 30 90

ua ru en
Які діяти при ДТП? Прості та ефективні поради від НІСЕ

Взимку завжди зростає кількість аварій на дорогах. Саме тому краще бути підготовленим до будь-яких ситуацій та знати, як діяти, якщо трапилось ДТП.

При настанні ДТП, найперше, що потрібно зробити, –  зупинитися, заглушити двигун і увімкнути аварійну сигналізацію. В жодному разі не переміщуйте авто і предмети, що мають відношення до аварії. Адже це згодом може ускладнити відновлення деталей і обставин дорожньо-транспортної пригоди.

Після цього обов’язково перевірте, чи є постраждалі. За необхідності, викличте швидку допомогу. У разі, якщо у постраждалих в аварії є травми, які загрожують їхньому життю, до приїзду швидкої потрібно надати їм першу медичну допомогу.

Не варто тікати з місця дорожньо-транспортної події, адже це потім може стати додатковим аргументом проти вас. Подбайте про безпеку інших учасників автомобільного руху – встановіть позаду авто знак аварійної зупинки.

Порада: при ДТП краще зателефонувати рідним або друзям, щоб вони приїхали до вас. Їх присутність стане для Вам не лише психологічною підтримкою, але і свідком у справі детального опису усіх обставин пригоди. Так, Ваші друзі чи рідні можуть фільмувати процес оформлення ДТП, що може стати доказом у суді.

Обов’язково викличте поліцію за номером 102. Варто бути готовим до того, що патруль можна чекати 15 хвилин, а іноді – більше години.

Якщо в результаті аварії зазнали ушкоджень тільки автомобілі, ДТП оформлює патрульна поліція. Якщо є постраждалі люди, то викликають слідчо-оперативну групу.

Перелік документів, які мають скласти поліцейські після ДТП:

Протокол про адміністративне порушення, який включає в себе:

  • схему місця ДТП, яку підписують учасники ДТП та поліцейський;
  • пояснення учасників пригоди та свідків, якщо останні є дані технічних приладів;
  • дані засобів фото- та відеоспостереження, якщо такі є в наявності;
  • інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення у справі.

Ще один документ, який мають дати поліцейські – це довідка про дорожньо-транспортну пригоду.

Доки ви чекаєте на приїзд поліції, варто скласти опис обставин аварії. Опишіть місце аварії, освітлення, дорожнє покриття, розташування дорожніх знаків. Цей опис можна буде прикласти до інших матеріалів справи. Наполягайте на детальному описі пошкоджень автомобілів, дорожнього покриття, навіть погоди, якщо вона може бути причиною аварії. І обов'язково перечитайте все, записане поліцією.

Дуже частою проблемою автомобілістів України при ДТП є вірне визначення винуватця ДТП, а також подальше спілкування з страховими компаніями. Окрім, власне, ДТП існують і інші, більш серйозні ризики настання негативних наслідків для водіїв – притягнення до кримінальної відповідальності, або, навпаки, її уникнення.   

У таких випадках допоможе незалежна автотехнічна експертиза.

Експерти НІСЕ в рамках проведення експертного дослідження:

  • дослідять обставини ДТП;
  • проаналізують дії водіїв та визначать, в діях якого водія було наявне порушення Правил дорожнього руху.
  • встановлять, чи причинно-наслідковий зв'язок між діями водія і настанням ДТП;
  • визначать технічний стан транспортних засобів та їх окремих агрегатів, вузлів і деталей після ДТП.
  • оцінять збиток, завданий автомобілю у результаті ДТП;

Консультація по телефону безкоштовна. Телефонуйте на гарячу лінію НІСЕ за телефонами: 067 5555 222, 050 360 16 82 або 044 581 30 80.

Подати онлайн-заявку на проведення автотехнічної експертизи ДТП можна на нашому сайті тут!