(044) 581 30 90

ua ru en
Електротехнічна експертиза

Лише в Експертно-правовій групі «Незалежний інститут судових експертиз» працює судовий експерт Геннадій Пампуха, який єдиний з адвокатів став судовим експертом. Його фах - рідкісна, але затребувана спеціальність - «Електротехнічна експертиза».

Завдяки своїй багаторічній адвокатській діяльності, Геннадій Пампуха професійно орієнтується в судовій системі України, розуміє закони її функціонування та зсередини знає всі тонкощі судового процесу. Це, в свою чергу, допомагає йому ефективно здійснювати свою діяльність у якості судового експерта.

Спеціальність «Електротехнічна експертиза» досить рідко зустрічається серед експертів в Україні, але, тим не менш, є дуже затребуваною при вирішенні спорів. Даний вид експертизи проводиться з метою дослідження роботи електромережі та електрообладнання, встановлення причин виникнення в них аварійних режимів та ін.

В ЯКИХ СИТУАЦІЯ ДОПОМОЖЕ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНА ЕКСПЕРТИЗА?

Звернувшись в НІСЕ, Ви отримаєте висновок судового експерта, який приймається судом як доказ. Крім того, експертиза може допомогти вирішити спір ще на досудовому етапі.

Електротехнічна експертиза проводиться з метою дослідження роботи електромережі та електрообладнання, причин виникнення в них аварійних режимів тощо.

В рамках електротехнічної експертизи фахівці НІСЕ:

 • встановлюють причини виникнення аварійних режимів в електричних мережах та електрообладнанні, вплив цих режимів на роботу електроприладів та електробезпеку
 • проводять аналіз роботи електроустановок та їх відповідність нормативним вимогам.           

Об'єктами електротехнічної експертизи є:

 • електрообладнання, електроприлади та їх фрагменти;
 • електропровід, кабелі;
 • пристрої електрозахисту (плавкі запобіжники, автоматичні вимикачі);
 • електрокомутуючі пристрої тощо.

На розв'язання електротехнічної експертизи виносяться, в основному, такі питання:

 1. Які технічні характеристики досліджуваних елементів електроустановки, електроприладу?
 2. Чи перебувають електроустановка, електроприлад у справному стані, а якщо ні, то які причини несправності?
 3. Чи виникла несправність у результаті порушення технології виготовлення, неправильної експлуатації або з інших причин?
 4. Чи відповідає переріз електропроводки даній потужності? Які характеристики електропроводки, ізоляційного покриття? Чи відповідає електропровід на об'єкті, що досліджується, вимогам правил обладнання електроустановок (ПОЕ)?
 5. Чи відповідають характеристики пристрою електрозахисту (плавкого запобіжника, автоматичного вимикача) вимогам ПОЕ? Які характеристики пристрою електрозахисту?
 6. Якими мають бути електрострумові навантаження на кабельні вироби на окремих ділянках електромережі за штатних режимів роботи? Чи працювали окремі ділянки електромережі в режимі струмового перевантаження, і якщо це так, то яка була його величина?
 7. Чи є сліди змін, переробок у вузлах і деталях пристрою електрозахисту, і якщо це так, то як це відбилося на їх характеристиках?
 8. Чи є на представлених речових доказах ознаки аварійних явищ (оплавлення, сліди струмового перевантаження, короткого замикання, тощо)?
 9. Який механізм виникнення та розвитку аварійного режиму роботи електропристрою?

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ, ЯКЩО ТРЕБА ПРОВЕСТИ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНУ ЕКСПЕРТИЗУ?

За додатковою інформацією щодо проведення електротехнічної експертизи Ви можете звернутися до фахівців Незалежного інституту судових експертиз (НІСЕ) за телефонами: (044) 581-30-90, (067) 5555-222, (050) 360-16-82 або пишіть нам: info@nise.com.ua

Ми у Viber - +380675555222

Ми у Telegram - t.me/NISEexpertise