(044) 581 30 90

ua ru en
Автотехнічна експертиза

Фахівці НІСЕ, при наданні такої послуги, як автотехнічна експертиза, виділяють наступну класифікацію автоекспертиз:

  • дослідження обставин ДТП (переважно за допомогою розрахункових методів) - ситуалогічна експертиза;
  • дослідження слідів на транспортних засобах на місці події - транспортно-трасологічна експертиза;
  • дослідження технічного стану транспортних засобів та їх окремих агрегатів, вузлів і деталей - техніко-діагностична експертиза.


Головною метою експерта при проведені автотехнічної експертизи є дослідження ДТП та з'ясування інформації, що має значення для вирішення кримінальної, цивільної чи адміністративної справи, пов'язаної з цією подією.

Об'єкти дослідження експертизи ДТП:

  • матеріали справи і речові докази;
  • транспортні засоби, які були в ДТП;
  • їх окремі агрегати, вузли і деталі, а також сліди, які на них утворилися;
  • місце, де сталося ДТП (ділянка, по якій пересувалися учасники ДТП).


Автоекспертиза - це дуже важливий вид експертизи, і варто довіряти проведення даного експертного дослідження лише кваліфікованим експертам.

За додатковою інформацією щодо проведення автотехнічної експертизи Ви можете звернутися до фахівців Незалежного інституту судових експертиз НІСЕ за телефонами: (044) 581-30-90, (067) 5555-222, (050) 360-16-82 або пишіть нам: info@nise.com.ua

 Автор: НІСЕ - Незалежний Інститут Судових Експертиз

 Aвтотехнічна експертиза в Україні


Автотехнічна експертиза в Україні проводиться при розгляді кримінальних та адміністративних справ, а також при розгляді позовних вимог про відшкодування збитків і нанесення шкоди в дорожньо-транспортній пригоді.

Проведення автотехнічної експертизи в разі дорожньо-транспортної пригоди передбачає дослідження обставин події і зіставлення дій потенційного винуватця події з Правилами дорожнього руху України.

Провести автотехнічну експертизу буде не зайвим при необхідності дізнатися технічний стан транспортного засобу, інформація про яке може бути використана для отримання аргументованих доказів у справі.

Транспортно-трасологічне дослідження спрямоване на вивчення дорожньо-транспортної обстановки, включаючи ідентифікацію гальмівних та зупиночних слідів, що залишилися в процесі руху автомобіля, а також слідів на автомобілі.

Така автотехнічна експертиза дозволяє відобразити реальні події, що сталися на момент контакту, визначити місце зіткнення або наїзду, що дає можливість зробити правильні висновки у розслідуваній справі.

Експерт, що проводить автотехнічну експертизу, має право вивчити всі матеріали справи, протокол, складений на місці аварії, ознайомитися з показаннями учасників, потерпілих, свідків дорожньо-транспортної пригоди.

Автотехнічна експертиза встановлює наявність несправностей автотранспортного засобу, які, так чи інакше, могли вплинути на створення розслідуваної ситуації, і загрожували безпеці людей.

Незалежний інститут судових експертиз володіє всією необхідною матеріально-технічною базою для проведення автотехнічних експертиз.

Телефонуйте, і ми відповімо на всі ваші запитання з приводу проведення автотехнічної експертизи.

За додатковою інформацією щодо проведення автотехнічної експертизи Ви можете звернутися до фахівців Незалежного інституту судових експертиз НІСЕ за телефонами: (044) 581-30-90, (067) 5555-222, (050) 360-16-82 або пишіть нам: info@nise.com.ua