Автотехнічна експертиза

Фахівці НІСЕ, при наданні такої послуги, як автоекспертиза, виділяють наступну класифікацію автоекспертиз:

  • дослідження обставин ДТП (переважно за допомогою розрахункових методів) - ситуалогічна експертиза;
  • дослідження слідів на транспортних засобах на місці події - транспортно-трасологічна експертиза;
  • дослідження технічного стану транспортних засобів та їх окремих агрегатів, вузлів і деталей - техніко-діагностична експертиза.


Головною метою експерта при проведені експертизи авто є дослідження ДТП та з'ясування інформації, що має значення для вирішення кримінальної, цивільної чи адміністративної справи пов'язаної з цією подією.

Об'єкти дослідження експертизи ДТП:

  • матеріали справи і речові докази;
  • транспортні засоби, які були в ДТП;
  • їх окремі агрегати, вузли і деталі, а також сліди, які на них утворилися;
  • місце, де сталося ДТП (ділянка, по якій пересувалися учасники ДТП).


Автоекспертиза це дуже важливий вид експертизи, і варто довіряти проведення даної процедури тільки кваліфікованим експертам.

За додатковою інформацією щодо проведення автотехнічної експертизи Ви можете звернутися до фахівців Незалежного інституту судових експертиз НІСЕ за телефонами: (044) 581-30-90, (067) 5555-222, (050) 360-16-82 або пишіть нам: info@nise.com.ua

 Автор: НІСЕ - Незалежний Інститут Судових Експертиз

 Aвтотехнічна експертиза в Україні


Автотехнічна експертиза в Україні проводиться при розгляді кримінальних та адміністративних справ, а також при розгляді позовних вимог про відшкодування збитків і нанесення шкоди в дорожньо-транспортній пригоді.

Автотехнічна експертиза може проводитися в декількох випадках, а саме:


• Дорожньо-транспортна пригода;
• Технічна перевірка деталей транспортного засобу;
• Транспортно-трасологічне дослідження;
• Оцінка транспортного засобу.

Проведення автотехнічної експертизи в разі дорожньо-транспортної пригоди передбачає дослідження обставин події і зіставлення дій потенційного винуватця події з Правилами дорожнього руху України.

Також автотехнічна експертиза може проводитися для надання документального підтвердження стану автотранспортного засобу в страхову компанію.
Провести автотехнічну експертизу буде не зайвим при необхідності дізнатися технічний стан транспортного засобу, інформація про яке може бути використана для отримання аргументованих доказів у справі.

Транспортно-трасологічне дослідження спрямоване на вивчення дорожньо-транспортної обстановки, включаючи ідентифікацію гальмівних та зупиночних слідів, що залишилися в процесі руху автомобіля, а також слідів на автомобілі.

Така автотехнічна експертиза дозволяє відобразити реальні події, що сталися на момент контакту, визначити місце зіткнення або наїзду, що дає можливість зробити правильні висновки у розслідуваній справі.


Експерт, що проводить автотехнічну експертизу, має право вивчити всі матеріали справи, протокол, складений на місці аварії, ознайомитися з показаннями учасників, потерпілих, свідків дорожньо-транспортної пригоди.


Автотехнічна експертиза встановлює наявність несправностей автотранспортного засобу, які, так чи інакше, могли вплинути на створення розслідуваної ситуації, і загрожували безпеці кого-небудь.


Незалежний інститут судових експертиз володіє всією необхідною матеріально-технічною базою для проведення всіх видів автотехнічних експертиз.
  Телефонуйте, і ми відповімо на всі ваші запитання з приводу проведення автотехнічної експертизи.

 

 

Експертна оцінка автомобіля

Однією з послуг Незалежного Інституту Судових Експертиз є проведення незалежної експертної оцінки автомобіля. Оцінка вартості автомобіля (авто) здійснюється відповідно до вимог Методики оцінки автотранспорту. Для визначення ринкової вартості автомобіля в якості основного методу використовується порівняльний метод. Цей метод полягає в аналізі цін на транспортні засоби, ідентичні оцінюваного об'єкту, на ринку автомобілів (первинному або вторинному). При цьому враховуються відмінні особливості об'єктів оцінки авто і об'єктів порівняння.

Порівняльний метод є підходящим для оцінки найбільш поширених, «стандартних» автомобілів, збір даних про яких легко здійснити з відкритих джерел масової інформації. Для проведення оцінки спеціалізованих автомобілів або в тих випадках, коли порівняльний метод застосувати неможливо, використовують комбінований метод (витратно-порівняльний). Сутність цього методу полягає в тому, що до вартості базового транспортного засобу додається вартість спеціалізованого для даного автомобіля обладнання (при цьому враховується також вартість монтажу).

У випадках, коли оцінюються ексклюзивні автомобілі (випуск був обмежений невеликою партією або декількома екземплярами), їх вартість визначають на основі калькуляції витрачених на виготовлення автомобіля коштів, із застосуванням порівняльного методу.

Незалежний Інститут Судових Експертиз здійснює незалежну експертну оцінку автомобіля, як для його подальшої купівлі-продажу, так і для отримання необхідної клієнту інформації про даний транспортному засобі. У результаті оцінки автомобіля фахівці інституту визначають:

Рік випуску автомобіля та його комплектуючих;

Відповідність укомплектованості автомобіля відповідно до нормативно-технічнх документів виробника;

Модель, версію та типи ТЗ;

Потужність двигуна, різновиди та робочі об'єми двигуна, тип кузовів та інші технічні характеристики транспортного засобу;

Ринкову вартість автомобіля і його комплектуючих у випадках відчуження (дарування, продажу, перереєстрації і т.д.);

Стартову ціну ТЗ для його продажу ( через аукціон або за конкурсом);

Вартість ТЗ як визначеного об'єкта застави (отримання кредиту під заставу ТЗ);

Вартість автомобіля для подальшого декларування (коли ТЗ є частиною майна фізичної особи);

Вартість автомобіля для подальшого страхування юридичними або фізичними особами;

Розмір матеріального збитку, нанесеного власнику ТЗ в разі пошкоджень ;

Вартість робіт з проведення відновлювального ремонту автомобіля;

Вартість ТЗ для розв'язування суперечок по розділу майна;

Вартість конфіскованих, заарештованих автомобілів, та повна вартість комплектуючих у випадках їх вимушеного продажу;

Вартість транспортного засобу та його складових, при ввозі на митні території;

Вартість окремого ТЗ для визначення розмірів обов'язкових платежів, які відраховуються до бюджету;

Вартість відокремленого ТЗ, що входить до складу основного фонду юридичних осіб для подальшої передачі в оперативні управління або приватну власність;

Вартість відокремленого ТЗ, що входить до складу основного фонду юридичних осіб з метою визначення розміру орендної плати при укладанні договору оренди транспортного засобу;

Вартість відокремленого ТЗ, що входить до складу основного фонду юридичних осіб у разі його ліквідації та утилізації;

Ринкову вартість транспортного засобу в бухгалтерському обліку.

При проведенні незалежної оцінки експерти можуть визначити наступні види вартості автомобіля:

Ринкову вартість;

Страхову вартість;

Вартість ліквідації;

Утилізаційну вартість.

На підставі результатів оцінки автомобіля фахівцями складається звіт. Для проведення професійної оцінки автомобіля Вам необхідно звернутися до фахівців Незалежного Інституту Судової Експертизи.