Експерти Незалежного Інституту Судових Експертиз проводять психологічну експертизу моральної шкоди, під якою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.
В яких випадках настає обов'язок особи відшкодувати моральну шкоду?
Для цього необхідна наявність чотирьох юридичних ознак в їх сукупності для того, щоб в особи, яка заподіяла моральну шкоду, виник обов'язок її відшкодувати, а саме:
- наявність моральної шкоди;
- протиправна поведінка особи, яка завдала моральну шкоду;
- причинний зв'язок між поведінкою особи і спричиненням шкоди;
- провина особи, яка заподіяла моральну шкоду.
Як визначити і розрахувати розмір компенсації за заподіяні моральні страждання?
Норми права не містять жодних конкретних рекомендацій з розрахунку розміру моральної шкоди в грошовому виразі. Не дивлячись на це, суддя зобов'язаний в рішенні про стягнення моральної шкоди вказувати мотиви, що обґрунтовують розмір стягненої суми моральної шкоди. В таких випадках для встановлення факту завдання моральної шкоди та визначення розміру грошової компенсації призначається психологічна експертиза.
В рамках проведення психологічної експертизи фахівці НІСЕ:
- встановлюють факт завдання моральної шкоди та страждань;
- встановлюють обсяг негативних наслідків та глибину переживань, які виникли після певної події або ж дій третіх осіб;
- визначають розмір завданої моральної шкоди.
У разі, якщо мова йде про психологічну експертизу фізичної особи, то дане експертне дослідження призначається та проводиться тільки по відношенню до психічно здорових осіб (підозрюваних, обвинувачених, свідків, потерпілих, позивачів, відповідачів).
Якщо фізичній або юридичній особі була завдана шкода честі, гідності та діловій репутації внаслідок публікації чи поширення неправдивої, недостовірної або неточної інформації, що дискредитує фізичну чи юридичну особу, доцільним є проведення комплексної психолого-лінгвістичної експертизи.
Фахівці НІСЕ допоможуть визначити вид експертизи, необхідний саме у Вашому випадку, та проконсультують щодо коректної постановки питань на дослідження та доцільності проведення експертизи.
Точна вартість експертизи визначається після ознайомлення експерта з наданою документацією та поставленими питаннями.
Kyivstar: +38 067 5555 222 (Viber)
Vodafone: +38 050 360 16 82 (Telegram)
Багатоканальний: +38 044 581 30 80 / 90 / 77
Email: info@nise.com.ua
Ми проводимо експертизу якісно, об’єктивно та швидко як за ухвалою суду, так і за заявою сторін.
Термін проведення експертизи - від 2 робочих днів до 1 місяця (показник швидкості залежить від наявних документів та складності експертизи).
НІСЕ працює у сфері судово-експертної роботи з 2007 року.
Експерти НІСЕ атестовані Міністерством юстиції України та внесені до єдиного Реєстру атестованих судових експертів. За необхідності залучаємо до роботи міжнародних експертів.
Експертний висновок НІСЕ є належним доказом у суді.
Ми надаємо безкоштовну консультацію по телефону, email або у мессенджерах.
Консультуємо щодо доцільності проведення експертизи, допомагаємо визначити необхідний підвид експертизи та коректно сформулювати питання на дослідження експерту.
Kyivstar: +38 067 5555 222 (Viber)
Vodafone: +38 050 360 16 82 (Telegram)
Багатоканальний: +38 044 581 30 80 / 90 / 77
Email: info@nise.com.ua