Будівельно-технічна експертиза

Будівельна експертиза.


Незалежний інститут судових експертиз (НІСЕ) надає професійні послуги з проведення будівельно-технічних експертиз в Києві та по Україні, що включають такі напрямки, як:

 • експертиза будівельного проекту
 • експертиза затоплення (квартири або будинку)
 • експертиза якості будівництва
 • відповідність нормам ДБН
 • експертиза технічного стану будівлі
 • експертиза вікон

 

Будівельно-технічна експертиза Вам допоможе, якщо необхідна:

Експертна оцінка:

 • визначення ринкової вартості нерухомого майна для суду;
 • визначення залишкової, дійсної чи відновної вартості об'єкту будівництва;
 • визначення вартості проектних робіт з проведення будівництва, ремонтних робіт чи реконструкції об'єкту будівництва;
 • визначення вартості будівництва за задану дату;
 • визначення вартості будівельних робіт, затрачених матеріалів для будівництва чи ремонту;

 

Оцінка будівельних робіт:

 • установлення факту виконання на об'єкті робіт, про які йдеться в звітній документації;
 • визначення об’єму та вартості виконаних будівельних робіт;
 • відповідності/невідповідності збудованої або реконструйованої будівлі проекту і вимогам державних будівельних норм (ДБН) тощо.

 

Розподіл нерухомості:

 • розділ нерухомого майна та визначення порядку користування домоволодінням;

 

Встановлення розміру збитків:

 • оцінка збитку після аварії чи пожежі;
 • встановлення причин затоплення конструктивних елементів приміщень;
 • визначення вартості відновлювальних ремонтно-будівельних робіт,

 

Визначення технічного стану будівлі:

 • визначенні технічного стану і величини фізичного зносу окремих конструктивних елементів будинків і споруд в цілому;
 • встановленні аварійності будівель.

  


Щодо подробиць, ціни та замовлення будівельно-технічної експертизи в Києві - Ви можете звернутись до фахівців Незалежного інституту судових експертиз НІСЕ за телефонами або поштою:

(044) 581-30-90, (044) 581-30-77, (050) 360-16-82 або info@nise.com.ua

 

Автор: Незалежний Інститут Судових Експертиз

Будівельна експертиза


Будівельна експертиза – це різновид експертизи, що передбачає проведення спеціального дослідження фахівцем, для з’ясування технічного стану будівлі після проведення робіт. Така експертиза проводиться згідно законодавства з метою отримання інформації про якість виконаних робіт та безпечність експлуатації об’єкта, а також чи відповідає проведення будівництва об’єкта технічним нормам, проектній документації та кошторису проекту.


Будівельна експертиза може призначатися судом чи органами досудового слідства у разі конфліктної ситуації, а також у випадках розподілу земельного наділу чи житлової будівлі. Експертиза передбачає повне або часткове технічне обстеження об’єкта. У ході експертизи з’ясовується, які будівельні технології та засоби використовувалися для реалізації об’єкта.

Будівельна експертиза проводиться по таким об’єктам:
•    Будинки;
•    Квартири;
•    Будівлі;
•    Дачі;
•    Господарсько-побутові споруди;
•    Земельні угіддя;
•    Інженерні комунікації;
•    Елементи оздоблення конструкції;
•    Будівельно-монтажні роботи.

Будівельна експертиза дозволяє встановити наявність чи відсутність неточностей у реалізації проекту будівельниками. При проведенні будівельної експертизи використовуються спеціальні методики, апробовані та затверджені контролюючими органами.
По термінах будівельна експертиза проводиться в залежності від масштабності об’єкту.


Результати будівельної експертизи можуть при потребі бути передані до суду та розглядатися як доказ у справі.

Незалежний інститут судових експертиз пропонує весь спектр послуг по здійсненню  будівельної експертизи. В найкоротші терміни ми проведемо  якісну експертну оцінку будівництва, проаналізувавши та зробивши висновки по стану об’єкта, та надавши результати дослідження по місцю призначення.


У ході будівельної експертизи ми зможемо встановити  якість будівельних, ремонтних та монтажних робіт, визначимо, чи відповідає оцінюваний об’єкт нормам. Ми вкажемо на недоліки будівельної конструкції та визначимо цінові рамки вартості об’єкту.

Будівельна експертиза

 Експертна оцінка - трудомісткий захід. Основне завдання експертизи - повний і об'єктивний аналіз процесу будівництва. Експертиза будівельно - технічного напрямку дозволяє встановити відповідність об'єкта будівництва вимогам правових актів держави, регламентів, нормативно - технічної та проектної документації. Їх дотримання є обов'язковою умовою, так це забезпечує безпеку будівельної діяльності.

Процедура обстеження будівельних конструкцій в нашій країні з'явилася порівняно недавно. Необхідність у цьому процесі назрівала давно, але проводити його якісно заважала відсутність обладнання для неруйнівного контролю. З його появою, наприкінці вісімдесятих років минулого сторіччя почалася розробка керівництв, правил і посібників з будівельної експертизі будівель в залежності від їх застосування. Експертиза будівельна будівель будівельних конструкцій.

Експертиза будівельна послуга будівельної експертизи затребувана при роботі замовників з будівельними підрядними організаціями, для проведення аналізу поточного або завершеного будівництва. Також оцінці підлягають заморожені, пошкоджені об'єкти, недобудови в разі вчинення з ними будь-яких операцій. Для оформлення банківського кредиту на відновлення будівельних робіт або ж для складання звіту про цільове використання коштів на будівництво також необхідно проведення експертизи.

Ефективних методів профілактики раптових аварій будівельних конструкцій не буває. Як звичайно, при своєчасному огляді можна помітити фактори, які є провісниками руйнувань. Якщо їх помітити вчасно, то можна вчасно встигнути вжити заходів з профілактики.

Виходячи з цього, експертизою можна назвати процес, який включає в себе методи контролю, аналізу та оцінки стану конструкцій. Він визначає можливість подальшого використання об'єкта, доцільність проведення реконструкції або попереджає аварії. Відповідно метою технічного обстеження є визначення поточного стану всіх конструкцій об'єкта, визначення експлуатаційних характеристик і дефектів елементів конструкцій, прогнозування їх експлуатації в майбутньому.

Експертиза будівель і споруд є обов'язковим, якщо трапилося руйнування будівлі або його окремих елементів, якщо помітні явні дефекти конструкцій. Також експертиза необхідна у випадку зміни функціонального призначення об'єкта, його продажу, зміни профілю виробництва або перебудови. Процес капремонту, реконструкції та відновлення будівництва після заморожування об'єкта також обов'язково.

Якщо в планах замовника - придбання будівлі або приміщення, рекомендується провести оцінку технічного стану об'єкта покупки, визначивши таким чином ефективність інвестицій.

У випадках виявлення відступів від проекту при будівництві будівлі, експертиза визначить можливе зниження  якостей конструкцій. Експертиза будівель і споруд після пожеж, аварій або стихійних лих допоможе оцінити рівень збитку і визначити технічний стан будівлі або споруди.

Для контролю стану будівлі експертиза проводиться в процесі планових і позачергових оглядів (так званий профілактичний контроль), або ж в ході суцільного технічного обстеження об'єктів (якщо мається на увазі наявність декількох споруд на території замовника).

Перед проектуванням реконструкції або капітального ремонту будівлі проводиться експертиза для контролю поточного стану об'єкта в перед ремонтний період з визначення характеру майбутніх робіт.

Після капітального ремонту або реконструкції експертиза проконтролює якість виконання робіт, загальний технічний стан будівлі.

У випадках пошкоджень конструкцій або аварій експертиза виконає функцію контролю ушкоджень, прогнозу подальшої експлуатації будівлі.

Залежно від характеру майбутніх робіт, експертиза може бути візуальним і інструментальним. Ці види можуть комбінуватися або застосовуватися окремо.

Візуальна експертиза проводиться у випадках перевлаштування будівель без зачіпання несучих конструкцій, або ж в комплексі загальних робіт з технічного обстеження. Включає в себе первинне ознайомлення з проектною документацією, загальну оцінку, обмірні роботи і т. п.

Інструментальна експертиза є більш детальним і використовується у випадку запланованих масштабних робіт з реконструкції або капремонту об'єкта. Припускає використання сучасних дослідницьких приладів: детекторів арматури, дефектоскопів, плотноміров, тензометрів, прогиномірів тощо. Крім того, при інструментальному обстеженні застосовуються різні способи тестування конструкційних матеріалів: нейтронний, ультразвуковий, акустичний і т.п.

Експертиза нових і споруджуваних будинків

Власник будівлі або споруди, яка знаходиться в стадії будівництва або недавно було введено в експлуатацію, може замовити експертизу для вирішення ряду питань.

Якщо будівля була побудована як самобуд, тобто, без проектної та технічної документації, і до роботи залучалися будівельники без кваліфікації, експертиза допоможе оформити об'єкт документально і узаконити його. Але для цього проводиться детальне вивчення, розрахунок всіх основних несучих конструкцій.

Якщо будівництво недавно завершилося, або йде до завершення, експертиза може сприяти оцінці якості будівельно - монтажних робіт і відповідність їх державним нормам. У разі відхилень від норм визначається обсяг відновлювальних робіт.

У разі продовження будівництва після паузи без проведення операцій з консервації об'єкта, експертиза визначить можливість використання конструкцій для продовження робіт. Бувають випадки, коли нові конструкції поставити дешевше, ніж реставрувати старі.

Експертиза будівель, що знаходяться в експлуатації

Якщо будівля знаходиться в експлуатації, для регулярного контролю його стану необхідно проводити експертизу - часто раз на п'ять або раз на десять років.

Помітні деформації та пошкодження - зсуву, прогини, тріщини, опади - вимагають визначення причин виникнення дефектів. Після обстеження необхідно впровадити заходи щодо їх усунення. Виконувати косметичний ремонт, не вирішивши проблеми появи дефектів, безглуздо.

Перепрофілювання об'єкта, зміна навантажень - привід для проведення технічного обстеження і пов'язаних з ним розрахунків.

Приводом служить і вимога судової експертизи провести незалежну експертизу, якщо розглядається справа, пов'язана з технічними питаннями експлуатації будівлі. Залежно від поставлених цілей, в цьому випадку може виконуватися широкий спектр робіт.

Якщо будівля підлягає знесенню, вибіркове або комплексне Експертиза сприяє розробці проекту по демонтажу об'єкта.

Хмарно детальна експертиза увазі повне вивчення досліджуваного об'єкта і проводиться в ряді випадків. Яскравий приклад необхідності суцільного обстеження - відсутність проектної документації. Крім того, при виявленні дефектів конструкцій, що знижують їх несучу здатність, необхідно повне обстеження. Приводом також служать проведення реконструкцій з збільшення поверховості об'єкта, виявлення в конструкціях матеріалів неоднакових властивостей.

Якщо об'єкт експлуатується в умовах дії агресивного середовища або техногенних процесів, в цілях безпеки рекомендується проводити саме суцільну експертизу.

Такий вид обстеження також необхідний при поновленні будівництва, яке було перервано більш ніж на три роки без впровадження заходів з консервації об'єкта.

Вибіркова детальна експертиза

Іноді виникають ситуації, коли повна експертиза об'єкта не потрібно. У такому випадку дозволяється вибіркова детальна експертиза. Так, при необхідності обстеження окремих конструкцій будівлі, або в потенційно небезпечних місцях, де конструкційно не передбачено суцільне обстеження раціонально застосування вибіркового технічного огляду.

У випадку, якщо при суцільному обстеженні виявилося, що більше 20 відсотків конструкцій знаходиться в задовільному стані, допускається вибіркова експертиза залишилися неперевірених конструкцій. Але при цьому необхідно врахувати наступні умови: кількість конструкцій повинно перевищувати двадцять, при візуальному огляді не було виявлено явних дефектів і пошкоджень. Важливо конкретно визначити обсяг обстежуваних частин об'єкта. У кожному випадку це може бути різне число, але воно становить не менше 10 відсотків із загальної кількості однотипних конструкцій.

Експертиза кам'яних конструкцій

При оцінці технічного стану кам'яних конструкцій враховуються особливості їх експлуатації і руйнування, зумовлені структурою матеріалу.

Кам'яна кладка - неоднорідне тіло, що складається з каменів і швів з розчином. Стиснення кладки обумовлює нерівномірне зусилля на матеріали. Причина цього - неоднакова щільність деяких ділянок затверділого розчину, що веде не тільки до стиснення, а й до зрізу або вигину каменів.

Руйнуватися кам'яна кладка в цьому випадку починає з появи вертикальних тріщин біля швів.

У разі використання руйнуючих методів при обстеженні кам'яних матеріалів, їх вологість, щільність і міцність визначають за допомогою лабораторних випробувань зразків. Вони беруться безпосередньо з тіла обстежуваних конструкцій.

При цьому для лабораторних досліджень ведеться відбір цегли або каменю з не несучих або тих що підлягають демонтажу елементів.

Експертиза дерев'яних конструкцій

При обстеженні конструкцій з дерева визначаються їх розміри, досліджується стан матеріалу, фіксуються тріщини. Вишукуються ділянки, ушкоджені комахами або грибами. У разі необхідності ведуться перевірочні розрахунки, уточнюється характер навантажень на конструкції.

Щорічно повинно проводитися не менше двох профілактичних обстежень будівель з наявністю дерев'яних конструкцій. Пов'язані вони з сезонними змінами - перевіряється готовність конструкцій до зими і їх стан після закінчення холодів.

У разі виявлення ознак незадовільного стану бажано проводити позаплановий технічний огляд. Так само, як і перед капітальним ремонтом або реконструкцією будівлі.

Експертиза часто ведеться методом взяття проб з дерев'яних перекриттів і наступним лабораторним аналізом матеріалу.

Експертиза будівельна - помилки

Експертиза будівельна - виявити помилки, у вас виникла ситуація, коли потрібно довести помилку будівельників? Звертайтеся до нас Інститути Незалежних Судових експертиз. Ми проведемо обстеження будівель і експертизу якості будівництва і визначимо причину помилки, методи, терміни і вартість її усунення. Зазвичай експертизу якості проводять у тих випадках, коли будівельники відмовляються добровільно усунути виявлені недоліки. Можна виділити кілька типових ситуації, при яких до нас звертаються за будівельною експертизою:

- Через деякий час після виконання будівельних робіт стали з'являтися дефекти, спричинені недотриманням технології та відсутністю належного контролю;

- Оцінка будівель і споруд.

Якість будівництва

Якість побудови Технічна експертиза - спірні моменти, згідно з даними сучасної будівельної статистики якість будівництва до п'ятнадцяти відсотків вартості будівництва об'єкта витрачається на ліквідацію браку, допущеного в ході будівельних і монтажних робіт. Ви зіткнулися з необхідністю упевнитися в якості будівництва? Пропонуємо вам послуги досвідчених експертів, які проведуть дослідження якості будівництва і представлять відповідні документи. Виділяється кілька поширених причин, через які виникають спірні ситуації, пов'язані з якістю будівництва:

замовник або підрядник (нерідко обидві сторони) погано розбираються в нормативно - будівельних питаннях.

Заміна будівельних матеріалів в ході будівництва спричинила до виникнення пошкоджень і дефектів в ході експлуатації наші експерти допоможуть вам і проведуть незалежну оцінку якості будівництва в ході обстеження будівель.

Комплексна оцінка експертів

Комплексна  оцінка  наших експертів,  робота, що включає в себе перевірку відповідності вартості будівництва в кошторисних документах з дійсної вартості, а також інші контрольні функції. За допомогою експертизи можна з'ясувати такі моменти, як, реальний обсяг будівельних і ремонтних робіт, позбавляючи підрядника можливості вписати в кошторис зайві роботи і збільшити кошторис. Визначити технічний стан та якісні характеристики матеріалів, обладнання та будівельних конструкцій, включених в будівельний об'єкт. Відповідність робіт, які були виконані з тими, що прописані в технічній документації.

Виявити вартість і можливі терміни закінчення будівельних робіт. Дійсну вартість виконаних робіт відповідно до проведених перевірками і даними документації. Визначити оптимізацію витрат при зміні проекту будівництва, прогнозування термінів і вартості будівництва в цьому випадку. Встановлювати доцільність консервації, (оцінка будівель і споруд) або розконсервації об'єкта, вартість будівництва в цьому випадку. При необхідності проведення  професійної експертизи даного виду Вам найкраще звернутися до фахівців Незалежного Інституту Судових Експертиз.

Будівельна експертиза

Будівельна експертиза - робота, яка призначається арбітражним судом і  для роз'яснень питань, які можуть виникнути при розгляді справи. Особливо, це стосується питань (наприклад, оцінка), що вимагають особливих знань і спеціальних навичок.

Незалежний Інститут Судових Експертиз надає послуги в цій та інших видах експертиз.

Незалежна будівельна експертиза може проводитися двома видами установ. Перший вид? це державні органи, які відносяться до експертних, а другий вид? це приватні експертні організації, що мають відповідні рішення і фахівців по будівельним експертизам. Крім того, для проведення експертизи можуть залучати окремих осіб, які мають необхідні знання та навички, які підтверджують, що вони можуть проводити будівельну експертизу.

Найбільш частий порядок проведення

Найчастіше ініціаторами організації та проведення будівельної експертизи є сторони, які самі подають звернення до арбітражного суду, щоб їм була призначена незалежна будівельна експертиза. У таких випадках, ці сторони мають право самостійно замовити будівельну експертизу, вибравши установу, яка займатиметься питаннями її проведення, або яку рекомендував  суд.

Крім того, сторони не можуть зробити замовлення на список питань, які будуть враховуватися в ході проведення будівельної експертизи. Це визначається виключно арбітражним судом, який сам приймає рішення про коло питань, а також з їх доцільності перед тим, як замовити будівельну експертизу.

Будівництво найчастіше має багато підводних каменів, і враховувати їх не так-то просто. Тому потрібна хороша будівельна експертиза, яка вирішить проблему.

Що важливо при зверненні до експертів?

Всі сторони зацікавлені в тому, щоб незалежна будівельна експертиза  пройшла якомога більш об'єктивно, і зачепила всі хвилюючі сторини питання. Для цього важливо дотримуватися два моменти:

Вибрати правильну компанію або експерта, який знає, що таке  будівельна експертиза, розбирається у всіх тонкощах і нюансах.

Чітко сформулювати експертам коло питань, які вимагають розгляду і вирішення в ході проведення будівельної експертизи.

Саме від цих двох моментів буде залежати те, наскільки вдалою вийде будівельна експертиза в підсумку. Як наслідок, від цього буде прямо залежати рішення суду, яке при грамотному підході експертів буде справедливим і по суті.

Дуже часто люди програють суд саме на етапі, коли замовляють будівельну експертизу.

Де можна заявити клопотання про проведення експертизи?

Громадяни та організації, які беруть участь в судовому процесі, можуть клопотати про те, що їм потрібна експертиза будівельна або в апеляційному суді, або в суді першої інстанції. Розглядається воно з урахуванням всіх норм і правил, передбачених законодавством щодо того, як проводиться будівельно технічна експертиза.

Як призначають або відхиляють прохання про проведення?

Спочатку суд виносить ухвалу щодо якого призначення, або відхилення клопотання сторін про проведення будівельної експертизи. У тому випадку, якщо визначається проведення, то суд повинен зазначити, що стало підставою для проведення будівельної експертизи.

При цьому, обов'язково вказується ПІБ експерта, який займатиметься організацією та проведенням будівельної експертизи. Також обов'язковими для вказівки є дані про освіту експерта, про його спеціальності, посади, про те, скільки років він пропрацював, виносячи рішення по будівельній експертизі, скільки часу йому потрібно на проведення робіт, який розмір його винагороди, і т.д.

Не менш важливі такі деталі, як коло питань для розгляду експертом, матеріали, які надаються йому на час проведення будівельної експертизи.

Як встановлюють терміни?

Перед тим як замовити будівельну експертизу, потрібно дізнатися у експерта, скільки часу вона займе з Вашого питання. Вказують терміни двома методами:

Вказівкою точної дати, коли закінчиться будівельна експертиза.

Зазначенням періоду, протягом якого на думку експерта буде проводитися будівельна експертиза.

Присутність сторін на експертизі

При проведенні експертиз, особи, які беруть участь у справі, цілком можуть бути присутніми при проведенні будівельної експертизи. Єдине обмеження: вони не повинні заважати роботі експерта, який несе кримінальну відповідальність у разі подачі неправдивого висновку. Особи також не мають права втручатися в процес проведення досліджень.

Присутність учасників суду не допустимо на таких етапах:

У момент написання експертом висновку про результати будівельної експертизи.

У період наради експертів з питань проведення досліджень.

Вибір методики проведення досліджень

Методи, використовувані в момент проведення будівельної експертизи, визначаються експертом або низкою експертів. Також ними визначається і час огляду об'єкта проведення будівельної експертизи, кількість зразків, які будуть відбиратися, і т.д.

Однак чітко вибір методики законом не регулюється. А значить, що вона може вибиратися самим експертом будівельної експертизи, залежно від звичного йому ритму і графіка роботи, а також залежно від його знань і умінь, і професійних уподобань. Саме тому вибір експерта так важливий. Тому рекомендуємо Вам при необхідності будівельної експертизи звертатись до фахівців Незалежного Інституту Судових Експертиз.