(044) 581 30 90

ua ru en
Комп’ютерно-технічна експертиза

(050) 360-16-82  - ДЗВОНІТЬ ЗАРАЗ!
Комп’ютерно-технічна експертиза

Предметом комп’ютерної експертизи є закономірності формування і дослідження комп’ютерних систем і руху комп’ютерної інформації, дослідження фактів і обставин, пов’язаних з проявом цих закономірностей за завданням слідчих і судових органів.

Об’єктами судової it експертизи комп’ютерної техніки і програмних продуктів є комп’ютерна техніка, периферія (сканери, принтери, плотери ,тощо), різноманітні носії інформації (магнітні, оптичні, лазерні, тощо), програмне забезпечення, інша інформація, що знаходиться на носіях і в запам’ятовуючих пристроях (постійних та оперативних), а також органайзери, пейджери, мобільні телефони й інші пристрої, що виготовлені і працюють на основі технологій побудови персональних комп’ютерів.


Автор: Незалежний інститут судових експертиз

Комп’ютерна експертиза в Україні


Ще недавно комп'ютерна експертиза в Україні була досить рідкісним явищем, але з розвитком сфери інформаційних технологій, появою різноманітних технічних інновацій, які використовуються в сучасному світі, ця процедура теж зайняла своє місце серед пропозицій експертних організацій.


Комп'ютерна експертиза - це комплекс дій, який проводиться професійно підготовленими експертними працівниками, і спрямований на дослідження та аналіз автоматизації інформаційних процесів, комп'ютерної техніки, електронних носіїв, так чи інакше пов'язаних з розслідуваною справою.


Проведення комп'ютерної експертизи передбачає отримання доступу до інформаційних ресурсів та систем, апаратного та програмного забезпечення, що відповідає за функціонування електроніки, електротехніки, радіотехніки, мобільних комунікацій і т.д.


Так як комп'ютерна експертиза є підвидом інженерно-технічної експертизи, фахівці проведуть діагностичне дослідження комп'ютерного обладнання, використовуючи відповідні методики.


  В рамках комп'ютерної експертизи можуть розглядатися механічні схеми, електроприлади, комп'ютерні блоки та інші комплектуючі пристрої, які якимось чином можуть вплинути на отримання необхідної інформації.


Результати комп'ютерної експертизи можуть бути надзвичайно важливими доказами в процесі розгляду кримінальної або цивільної справи. Проведення комп'ютерної експертизи також може включати ідентифікаційне дослідження мережевих комунікацій та інтернет технологій.


Проведення незалежної комп'ютерної експертизи може проходити тільки за наявності спеціального дозволу або процесуальної необхідності в здійсненні цієї процедури.


Комп'ютерна експертиза включає безліч підвидів, які найчастіше використовуються у комплексному дослідженні.

Не рідко для отримання максимально достовірної інформації комп'ютерна експертиза може проводитися в комплексі з іншими видами експертиз, наприклад криптографічною, відеофоноскопічною і т.д., що дозволяє незалежним експертам надати слідству об'єктивні грунтовні висновки у справі.


Незалежний інститут судових експертиз «НІСЕ» має у своїй команді досвідчених іт фахівців, які системно проведуть комп'ютерну експертизу. Телефонуйте і ми відповімо на всі ваші запитання з приводу комп’ютерної експертизи.