(044) 581 30 90

ua ru en
Товарознавча експертиза

Товарознавча експертиза в НІСЕ.

Товарознавча експертиза дає можливість визначити:

 • належність товарів/товарної продукції до певної класифікаційної категорії;
 • якісні зміни товарної продукції та причини цих змін;
 • спосіб виробництва;
 • вартість товарної продукції (у т.ч. відсутньої);
 • та інші питання, що стосуються дослідження товарів різних видів. 

До числа об'єктів товарознавчої експертизи належать: будівельні, меблеві товари, техніка, фото-, радіо- та відеоапаратура тощо.

Різновидом товарознавчої експертизи є автомобільно-товарознавча експертиза (автотоварознавча експертиза), об'єктами якої є автотранспортні засоби і їх комплектуючі.

Як правило, товарознавчі експертизи використовують в таких випадках:

 • за ухвалою суду;
 • при здійсненні експортно-імпортних операцій (митна вартість);
 • для визначення заставної вартості з метою кредитування;
 • для страхування, відшкодування при страховому випадку;
 • для цілей оподаткування, бухгалтерського обліку;
 • при розділі майна між співвласниками;
 • при визначенні розміру матеріального збитку, нанесеного майну при залитті, пожежі, інших страхових випадках;
 • в інших випадках.


Організація роботи

Разом з постановою (ухвалою) про призначення експертизи експерту надається об'єкт дослідження. Громіздкі предмети досліджуються за місцем знаходженням. Якщо ці об'єкти перебувають за місцем проживання громадян, то особа або орган, які призначили експертизу, зобов'язані забезпечити експертові можливість їх огляду.
У цивільних справах експертний огляд об'єктів дослідження при необхідності проводиться у присутності сторін (інших зацікавлених осіб).
Питання про вартість майна - особа або орган, які призначили експертизу, мають зазначити, за станом на який час належить вирішувати поставлене питання.
У випадках вирішення питань щодо вартості відсутнього майна особа або орган, що призначила експертизу повинна зазначити, на підставі яких матеріалів справи (що містять відомості про відсутні об'єкти) повинна провадитись експертиза (рахунки, товарно-транспортні накладні, описи в позовних заявах, протоколах допиту потерпілих та ін.), і надати експертові ці матеріали (їхні копії) або навести ці відомості у постанові (ухвалі) про призначення експертизи.)

Основними критеріями при оцінці товару є його товарна характеристика, показники якості, технічний чи технологічний стан, споживча цінність та купівельна привабливість.

Найпоширенішим видом експертної оцінки є визначення розміру матеріальної шкоди. Передумовою проведення такої експертизи служить:

 • пошкодження або знищення майна, унаслідок залиття квартир;
 • пошкодження речей вогнем при пожежах або унаслідок вибухів;
 • вихід з ладу радіоелектронної апаратури, оргтехніки, побутової техніки, встановленої у приміщеннях, в результаті аварийних режимів в електричній мережі;
 • нещасні випадки (аварії, ДТП, напад тварин і т.п.).


При проведенні товарознавчого дослідження експерт на основі візуально встановлених пошкоджень визначає загальний ступінь зносу від погіршення технічних і експлуатаційних показників якості виробів, порівняно з положеннями регламентованих документів, що безпосередньо виражається в співвідношенні вартості об'єктивно необхідних ремонтних робіт по відновленню об'єктів до первинного стану.

За детальною інформацією щодо проведення товарозначної експертизи звертайтеся до фахівців НІСЕ за телефонами:

(044 )581-30-90
(044) 581-30-77
(050) 360-16-82

Автор: Незалежний Інститут Судових Експертиз - НІСЕ
 

Товарознавча експертиза в Україні


Кожен день на полицях і у вітринах магазинів з'являється велике різномаїття товарів. Яскраві кольори, нові матеріали, цікаві дизайнерські рішення - все це пропонується споживачеві в достатку. Неуважні покупці, поспішаючи, переглядають товарні пропозиції, частенько упускаючи найголовніші моменти, на які необхідно звертати увагу при покупці будь-якої речі. Нерідко з новою радістю від придбаної речі ми отримуємо величезну прикрість: техніка вийшла з ладу не зрозуміло з якої причини, а на новому, такому красивому костюмі виявляємо затягнуті нитки або нерівні шви ...


Якщо все ж з вами трапилася така неприємність, в першу чергу, необхідно звернутися в магазин, де ви купили нову річ. Згідно з чинним законодавством України про права споживачів представники магазина зобов'язані замінити вам браковану річ на річ відповідної якості, усунути неполадку, якщо можливо, або повернути гроші.


Але якщо пред'явлена інформація, ні яким чином, не вплинула на продавця і ваші законні права порушено, в такому випадку варто звернутися до фахівців, які допоможуть вирішити цю проблему.


Мова йде про товарознавчу експертизи, проведення якої дозволить отримати незаперечні докази вашої правоти, сформовані на основі висновків експерта.


Товарознавча експертиза в Україні сьогодні займає важливе місце серед подібного роду процедур, адже вище описані випадки зустрічаються дуже часто.


Товарознавча експертиза дозволить проаналізувати технічну справність приладу, констатувати стан придбаного товару, зробити висновки з приводу цінового співвідношення товару та його якості.


Проведення товарознавчої експертизи може бути застосоване до всілякого обладнання і товарів технічного та побутового призначення, а також товарно-матеріальних цінностей, наприклад, таких як ювелірні прикраси.


Товарознавча експертиза також може здійснюватися за такими товарними групами, як косметика, канцелярія, побутова хімія, галантерея, автотовари, електротехніка всілякого призначення та інші товарні групи.


Проведення товарознавчої експертизи дозволяє встановити відповідність товару класифікаційним категоріям, таким як вид, сорт, артикул, модель, розмір, марка і т.д.


Товарознавча експертиза дозволяє визначити причини виникнення несправності, поломки, браку, які вплинули на зміни якості придбаного товару.
Висновки незалежного експерта стануть документальним підтвердженням невідповідності продукції нормативно-правовим актам та вимогам по захисту прав споживачів.

Результати незалежної товарознавчої експертизи можна пред'явити як доказ при судовому розгляді або безпосередньо, в процесі спілкування з представниками магазину, в якому була зроблена покупка.


Фахівці Незалежного інституту судових експертиз «НІСЕ» проведуть товарознавчу експертизу по будь-якій групі товарів. Телефонуйте, і ми відповімо на всі ваші запитання.

 

Експертиза товарів

Якщо Ви придбали неякісний товар, відділ експертизи Незалежного Інституту Судових Експертиз пропонує Вам провести незалежну товарну експертизу бракованої речі. Експерт швидко і кваліфіковано визначить якість товару за дефектами зовнішнього вигляду, наявність дефектів, причину їх виникнення, відповідність якості вимогам нормативної документації. За результатами експертизи буде складено експертний висновок, з яким Ви можете звернутися в магазин, або в Товариство захисту прав споживача, або безпосередньо до суду для повернення неякісного товару і повернення своїх грошей. Так само магазин зобов'язаний Вам відшкодувати і вартість експертизи.

Перевагою незалежної експертизи є те, що експертний висновок, який видається замовнику, має статус офіційного документа доказового значення і може бути використане в суді.

Експерт  за законом - особа незалежне як від продавця (постачальника) так і від покупця, тому акти експертиз, складені за результатами проведених експертиз, які підтверджують неналежне якість, факт пошкодження товару чи нестачу продукції, що поставляється, приймаються як доказових документів усіма арбітражними судами , у тому числі і закордонними.

Робота проводиться з усією номенклатурою товарів і продукцією, в тому числі з предметами мистецтва, хутряними виробами та виробами з натуральної шкіри.

За Вашим бажанням наші фахівці завжди можуть виїхати до Вас і вирішити всі проблеми на місці.

У яких випадках потрібна товарна експертиза:

при розбіжності між одержувачем і роздрібними торговельними підприємствами у визначенні якості товару органолептичним методом і відповідність її діючим нормам, як це передбачено правилами обміну неякісних промислових товарів.

Що необхідно для проведення експертизи:

Якщо Ви хочете провести товарну експертизу, Вам необхідно визначитися з якою метою вона буде проведена, якою Ви хочете отримати підсумок, і де далі він буде застосований;

поряд із зразками, експерти у Вас запитують всю необхідну з досліджуваної продукції документацію: договори купівлі-продажу, чеки, специфікації, сертифікати якості та безпеки виробника, сертифікати походження, склад і технічний опис об'єкта і т. д.

Споживач, якому був проданий товар неналежної якості, має право вимагати від продавця замінити його на новий, якісний. Зробити це можна, якщо недолік виявлений протягом гарантійного терміну. Якщо ж гарантійний строк не встановлений, то на протязі двох років. Дуже часто виникає суперечка щодо причини виникнення недоліків товару, мовляв, покупець винен сам. У цьому випадку, відповідно до закону, продавець зобов'язаний провести експертизу якості товару за свій рахунок. Але це мало хто робить. Зазвичай експертизу проводять, якщо мова йде про дуже дорогий товар. В такому випадку або в будь-якому іншому, Ви можете звернутися до Незалежного Інституту Судових Експертиз для проведення незалежної експертизи та отримання експертного висновку, який буде пред'явлено продавцеві, а також і в суді.