(044) 581 30 90

ua ru en
Психологічна експертиза дитячо-батьківських відносин

Судові експерти НІСЕ проводять психологічну експертизу дитячо-батьківських відносин у справах по спірних питаннях виховання та визначення місця проживання дитини. Така експертиза призначається відповідно ст. 159 ч.2, ст. 161 ч. 1, ст. 164, ч.1 ч.1 п. 3)-5), ст. 170 Сімейного кодексу України 

До компетенції судового експерта-психолога при виконанні зазначеного предметного виду судово-психологічної експертизи відноситься:

 • встановлення індивідуально-психологічних особливостей дитини та батьків;

 • встановлення психологічної сумісності дитини з кожним із батьків, опікунів, усиновлювачів;

 • визначення можливостей конкретних осіб забезпечити найбільш сприятливе для розвитку дитини виховання;

 • визначення актуального психоемоційного стану дитини та чинників, які його забезпечують, та наслідків їх  впливу на психологічне благополуччя дитини, тощо.

Експертиза в залежності від конкретних потреб по справі може проводитися  як  судово-психологічна, так  і комплексна: психолого-психіатрична або медико-психолого-психіатрична.

Об’єктами таких експертиз можуть бути: діти  малолітнього  і неповнолітнього віку, батько/матір, опікуни, усиновлювачі, тощо.

Орієнтовний перелік питань судово-психологічної експертизи:

При судово-психологічній експертизі батька/матері доцільно поставити наступні запитання:

 • Які індивідуально-психологічні особливості має  батько/мати ?

 • Який характер виховної поведінки батька/матері  по відношенню до дитини?

При судово-психологічній експертизі дитини  доцільно поставити наступні запитання:

 • Які індивідуально-психологічні особливості має малолітня дитина?

 • Який психоемоційний стан малолітньої дитини на даний час? З чим саме пов’язані його актуальні емоційні переживання?

 • Яким чином особливості виховної поведінки кожного з батьків впливають на емоційний стан, психологічний розвиток та відчуття благополуччя дитини?

 • Чи відмічаються ознаки негативного впливу на психічний розвиток дитини на даний час, в чому саме вони проявляються?

 • Яке ставлення дитини до матері та батька? До кого з батьків більш прихильна дитина? Як проявляється прихильність до кожного з батьків?

 • Які відкриті та приховані побажання дитини щодо місця проживання з кожним із батьків?

Важливими чинниками які визначають повноту та об’єктивність експертного дослідження та відповідно психологічної експертизи є: отримання та дослідження експертом всієї сукупності фактичних даних (матеріалів), які маються у справі,  вміння  експерта щодо організації та проведення обстеження підекспертної особи з урахуванням всіх діагностичних задач та  вибору найбільш валідного та надійного діагностичного інструментарію, обґрунтованість зроблених експертів висновків фактичними даними, що мають значення по справі, та їх узгодженість.  

Необхідні документи:

 • заява у довільній формі, де потрібно зазначити назву суду, в якому розглядається чи буде розглядатися справа, навести короткий опис обставин справи та у зв’язку з чим виникла по требу у спеціальних знаннях в галузі судової психології, зазначити питання, які потрібно вирішити експерту та перелік  документальних матеріалів, які будуть надані експерту.

 • позовні документи обох сторін, якщо такі є, та характеризуючі матеріали на учасників досліджуваної ситуації (дитини та батьків): характеристики  з місця навчання, проживання, роботи.

 • можна надавати пояснення свідків по справі, висновки фахівців ( в т.ч. психологів), медичну документацію та  інші матеріали, які стосуються об’єкта експертизи та досліджуваної ситуації. 

Телефонуйте або пишіть, щоб отримати більш докладну інформацію або замовити експертизу:

Kyivstar: +38 067 5555 222 (Viber)

Vodafone: +38 050 360 16 82 (Telegram)

Багатоканальний: +38 044 581 30 80 / 90 / 77

Email: info@nise.com.ua

ЧОМУ МИ?

Ми проводимо експертизу якісно, об’єктивно та швидко як за ухвалою суду, так і за заявою сторін.

Термін проведення експертизи - від 2 робочих днів до 1 місяця (показник швидкості залежить від наявних документів та складності експертизи).  

НІСЕ працює у сфері судово-експертної роботи з 2007 року.

Експерти НІСЕ атестовані Міністерством юстиції України та внесені до єдиного Реєстру атестованих судових експертів. За необхідності залучаємо до роботи міжнародних експертів.

Експертний висновок НІСЕ є належним доказом у суді.

Ми надаємо безкоштовну консультацію по телефону, email або у мессенджерах.

Консультуємо щодо доцільності проведення експертизи, допомагаємо визначити необхідний підвид експертизи та коректно сформулювати питання на дослідження експерту.