(044) 581 30 90

ua ru en
Транспортно-трасологічна експертиза

Транспортно-трасологічна експертиза


Одним з різновидів автотранспортної експертизи, результати якої найбільш часто використовуються в кримінальних розслідуваннях, є транспортно-трасологічна експертиза.

Основним завданням транспортно-трасологічної експертизи - визначити механізм зіткнення автотранспортного засобу з іншим об’єктом, що бере участь у ДТП, за допомогою дослідження слідів автомобіля, що залишилися при дорожньо-транспортній пригоді.

Транспортно-трасологічна експертиза фіксує відображення слідів одиничних об'єктів - предметів, людей, транспортних засобів.

До об'єктів транспортно-трасологічної експертизи відносять фотофіксацію і відеофіксацію слідів автотранспортного засобу в потрібному масштабі, схематичні зображення території, де сталося ДТП, зроблені відбитки слідів дорожньо-транспортної пригоди.

Також в ході транспортно-трасологічної експертизи досліджуються ті частини і деталі автотранспортного засобу, які безпосередньо відчули на собі наслідок зіткнення в дорожньо-транспортній пригоді. Сюди можна віднести шини, фари, прожектори автомобіля, розбиті при ДТП частини скла, прилади, що стежать за роботою автомобіля і т.д. Досліджують також експерти і пошкодження покриття автомобіля.

Транспортно-трасологічна експертиза з'ясовує питання, які проливають світло на реальні події того, що сталося. Незалежний судовий експерт з'ясовує, де сталося зіткнення автомобілів, де стався наїзд на потерпілого, що вплинуло на виникнення дорожньо-транспортної ситуації, який механізм зіткнення або наїзду мав місце бути в тій чи іншій дорожньо-транспортної ситуації.

У процесі обстеження ділянки, де сталося ДТП, незалежні судові експерти з'ясовують, яким чином були розташовані автомобілі при зіткненні, і яким є кут між осями транспортних засобів при зіткненні.

Також з'ясовується, яке розташування автомобілів та пішоходів по відношенню до проїжджої частини було в момент самого зіткнення або наїзду, і який рух здійснював пішохід або транспортний засіб при ДТП.

Важливим моментом є рівень швидкості автомобіля при зіткненні. Вивчаючи динаміку подій ДТП, фахівець простежує відповідність пошкоджень автотранспортного засобу описаним в протоколі обставин.

Незалежний інститут судових експертиз «НІСЕ» має великий досвід у проведенні транспортно-трасологічної експертизи.

Телефонуйте, і ми відповімо на всі питання з приводу надання даної послуги.