21 століття без перебільшень можна назвати століттям інтелектуальної власності! Що ж саме належить до об’єктів права інтелектуальної власності? Насамперед, це твори літератури, науки, мистецтва, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, наукові відкриття, нові сорти рослин та нові породи тварин, а також багато інших об’єктів.
На жаль, створення об’єктів права інтелектуальної власності нерідко має наслідком порушення виключних прав автора, які гарантуються на конституційному та законодавчому рівнях.
Як приклад можна висвітлити резонансну справу «Ревізор» проти «Інспектора Фреймут».
Новий канал протягом двох років судився з каналом «1+1» щодо порушення прав інтелектуальної власності на формат телевізійної передачі «Ревізор» під час виробництва і трансляції телепередачі «Інспектор Фреймут». За цей час відбулося чотири судових слухання справи.
У першій інстанції господарський суд міста Києва прийняв рішення про повне задоволення позовних вимог Нового каналу та зобов’язав відповідача (телеканал «1+1») не створювати телепередач аналогічного формату, а також зобов’язав виплатити позивачу компенсацію, що становила 1,2 млн. грн. Після судових слухань у судах апеляційної та касаційної інстанцій рішення суду першої інстанції було залишено без змін.
Саме такі судові рішення були прийняті на основі проведення судової експертизи, складання експертного висновку, проведення основної та додаткової судових експертиз.
Саме тому важко заперечувати, що експертний висновок – ключовий фактор доказової бази у судовому процесі. Наявність повного, достовірного та об’єктивного висновку експерта, який володіє достатньою компетенцією та професійним досвідом – запорука поновлення порушених прав та інтересів власника прав на об’єкти інтелектуальної власності.
Судові експерти НІСЕ можуть провести експертизу щодо об’єктів права інтелектуальної власності оперативно, застосовуючи експертні методики, враховуючи особливості та нюанси у кожному конкретному випадку.