(044) 581 30 90

ua ru en
НІСЕ виступив Офіційним партнером Всеукраїнського конгресу судових експертів «EXPERT`2021»

Незалежний інститут судових експертиз - НІСЕ виступив Офіційним партнером Всеукраїнського конгресу судових експертів «EXPERT`2021», що відбувся у Києві та зібрав понад півтори сотні представників професійної спільноти з усієї України, а також представників органів державної влади і місцевого самоврядування та урядовців.

В рамках насиченої дводенної програми відбулось обговорення актуальних питань судової експертизи на пленарному засіданні та в тематичних секціях. Експерти взяли участь у цікавих та корисних дискусіях та живому діалозі із Мін`юстом, а також поспілкувались у колі однодумців, у тому числі й неформально.

Чимало уваги було приділено реформуванню галузі судової експертизи. Зокрема, підготовленому Міністерством юстиції законопроекту «Про судово-експертну діяльність», який, на наше переконання, потребує суттєвого доопрацювання.

«Законотворчу діяльність неможливо здійснювати без залучення вузькопрофільних фахівців», - зауважив на конгресі заступник Голови Верховного Суду України, голова Касаційного господарського суду Богдан Львов, додаючи, що головне під час реформи - чути фахівців, для яких ця реформа робиться, аби не нашкодити. Із такою позицією важко не погодитись.

У другий день конгресу його учасники працювали за секціями. Їх було чотири: секція економічних досліджень, автотоварознавчих досліджень, товарознавчих досліджень і будівельно-технічних та оціночно-земельних досліджень. Там, зокрема, обговорювали питання підготовки судових експертів і кваліфікаційні вимоги до професії. Найближчим часом керівники секцій представлять спільні напрацювання та позиції стосовно підготовки експертів, її вартості, вартості стажування тощо. Зокрема – щодо кандидатів, яких вони хочуть і можуть готувати.

На конгресі було вручено нагороди експертам з нагоди Дня судового експерта України.

Організатори заходу – Союз експертів України, Всеукраїнська експертна палата та Союз юристів України.