(044) 581 30 90

ua ru en
Пожежа в житловому будинку: до справи беруться експерти НІСЕ

До Незалежного інституту судових експертиз надійшла ухвала суду про проведення пожежно-технічної експертизи з метою встановлення дійсних причин пожежі, яка виникла в квартирі чотирьохповерхового житлового будинку в передмісті Києва.

Експертом НІСЕ, який виїхав на місце події,  було встановлено, що процес найбільш інтенсивного горіння спостерігався в житловій кімнаті квартири, на що вказував більш агресивний вплив вогню на меблі та оздоблення даного приміщення порівняно з меблями та оздобленням вітальні. У процесі детального огляду поверхні південно-східної стіни житлової кімнати експертом було виявлено ділянку осипання штукатурки, в той час як подібних пошкоджень інша стіна не мала. Це, в свою чергу, дало підстави стверджувати, що осередок займання знаходився біля південно-східної стіни.

Оскільки у процесі огляду об’єкту пожежі експертом не було виявлено  ознак спеціальної підготовки, спрямованої на забезпечення інтенсивного розвитку пожежі або на ускладнення її виявлення та гасіння, у якості основної було розглянуто версію щодо причин виникнення горіння внаслідок аварійних режимів роботи в електрогосподарстві житлової квартири.

При огляді електричної розетки в південно-східній стіні експертом було виявлено залишки вилки для живлення побутових електроприладів. Окрім того, при попередніх дослідженнях спеціалісти служби цивільного захисту знайшли залишки предмету, схожого на електричний фен.

Беручи до уваги цей факт, а також те, що в процесі огляду об’єкту пожежі спеціальної підготовки, спрямованої на інтенсивний розвиток пожежі, не виявлено, експерт НІСЕ дійшов висновку, що пожежа в квартирі виникла внаслідок аварійних режимів роботи в побутовому електроприладі (фен), при цьому електрична мережа в квартирі до виникнення пожежі відношення не мала.