15 жовтня 2013 в інформаційному агентстві УНІАН пройшла прес-конференція на тему: «Вирішення проблем працевлаштування випускників юридичних факультетів». На прес-конференції Директор НІСЕ Геннадій Пампуха, який також є президентом Європейської арбітражної палати, презентував Міжнародний соціальний проект «Міжнародна біржа юридичної практики». Метою даного проекту є підвищення кваліфікаційного та професійного рівня учасників ринку юридичних послуг. Він зазначив, що в рамках проекту передбачається допомога молодим фахівцям у галузі права та юриспруденції щодо проходження стажування в кращих національних і міжнародних компаніях. Геннадій Пампуха заявив, що завдяки цьому проекту студенти зможуть отримувати практичні знання у сфері міжнародного комерційного права, а також у сфері міжнародного комерційного арбітражу .
«Представництво проекту вже є в Україні, в Грузії, Узбекистані, Польщі, в ОАЕ, тому українські студенти можуть відправляти свої заявки на проходження практики як у Брюссель, де знаходиться штаб-квартира Європейської арбітражної палати, так і в Київ, де діє її офіційне представництво. Згідно концепції євроінтеграції України і процесам глобалізації , проект з вирішення проблем працевлаштування випускників юридичних факультетів є затребуваним механізмом формування майбутнього фахівця у сфері юриспруденції. Перевагою є те , що студенти зможуть пройти практику в усьому світі і отримати безцінний досвід роботи в юридичній сфері», - сказав Геннадій Пампуха.
«Дійсно, на сьогоднішній день існує проблема, коли у випускників вищих навчальних закладів виникають труднощі з влаштуванням на роботу. Роботодавці висувають все більше вимог, таких як: вік був не менше 23 років, практика роботи не менше 3 років і знання кримінального, адміністративного і комерційного права. А пересічному студентові, що закінчив вищий навчальний заклад, дуже важко отримати такий досвід. Думаю, що соціальний проект «Міжнародна біржа юридичної практики» допоможе майбутнім юристам отримати хороший досвід роботи і зайняти гідне місце в професії», - зазначив Георгій Пампуха, голова студентського комітету «Arbitrage young people».
Заступник начальника відділу організації профорієнтації Київського міського центру зайнятості Людмила Сульженко зазначила, що сьогодні в Україні багато вузів "готують юридичні кадри, але зараз вже такої необхідності немає, точніше необхідність є, але саме у фахівцях, які мають досвід як професійний, так і життєвий". За її словами, тому такий проект необхідний для молодих фахівців, які закінчили навчання. Вона повідомила, що на сьогоднішній день в центрі зайнятості перебуває на обліку всього 11 випускників юридичних факультетів. Сульженко зазначила, що, швидше за все, це пов'язано з тим, що молоді люди шукають собі роботу "своїми силами".
Член правління Асоціації законодавців України Ольга Просянюк підтримала ідею заснування Міжнародного соціального проекту «Міжнародна біржа юридичної практики». Вона зазначила, що сьогодні вузи України випускають багато юристів, але "хороших фахівців мало". За її словами, важливо, щоб студенти розуміли, що ще під час навчання необхідно шукати або можливість працевлаштування, або можливість проходження практики та стажування. Просянюк зазначила, що "проблема є, але вона не критична, і якщо ми всі разом об'єднаємо зусилля , то ми досягнемо позитивного результату".
Голова координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України Андрій Бутенко зазначив, що "насамперед, працевлаштування випускників юридичних факультетів залежить від якості освіти, яку вони отримали". Він вважає, що не є проблемою велика кількість вузів, які готують юристів. Він зазначив, що для роботодавців важливо не те, який навчальний заклад закінчив випускник, а який рівень знань у нього.
Думка експертів прес-конференції було однозначною - проблема якості освіти, стажування та подальшого працевлаштування молодих фахівців в області юриспруденції існує, тому необхідно підтримати проект «Міжнародна біржа юридичної практики », ініціатором якого виступив президент Європейської арбітражної палати Геннадій Пампуха.