Відбулось засідання Комітету ААУ із судової експертизи

27 березня 2019 р. у Київському  Прес-клубі відбулось засідання Комітету Асоціації адвокатів України із судової експертизи, в якому взяли участь адвокати та судові експерти. Доповідачами виступили Геннадій Пампуха, голова комітету, керуючий партнер Незалежного інституту судових експертиз, президент Європейської арбітражної палати, а також Олександр Дорошенко, судовий експерти, заступник директора НДІ ІВ НАПрН України з експертної роботи.

Захід проходив за підтримки партнера комітету – Експертно-правової групи «Незалежний інститут судових експертиз» (НІСЕ).

Цього разу зустріч комітету була присвячена темі експертизи інтелектуальної власності. Учасники заходу обговорили також проблемні питання у сфері судової експертизи загалом та шляхи їх вирішення й внесення відповідних змін до законодавства.

Серед ключових проблем, які наразі існують в сфері судової експертизи інтелектуальної власності, доповідачі назвали проблему недостатньої кількості судових експертів за цим фахом, що має наслідком затягування процесу проведення експертиз та негативного впливу на змагальність судового процесу.  Потребують оновлення й науково-методичні рекомендації з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, адже складались вони понад 10 років тому. Окрім того, як зазначив Олександр Дорошенко, кожен випадок, кожна справа індивідуальні, а у науково-методичні рекомендації містять типові запитання, які до того ж, складалися і формулювалися багато років тому назад і вже є неактуальними. Геннадій Пампуха порадив слухачам обов’язково звертатись безпосередньо до експертів щодо коректної постановки питань на експертне дослідження.    

В рамках засідання учасники також запланували проведення ряду заходів Комітету ААУ із судової експертизи, які відбудуться найближчим часом. Слідкуйте за анонсами на сайті ААУ та НІСЕ.