(044) 581 30 90

ua ru en
Оціночна експертиза квартири


(044) 581-30-90 - ДЗВОНІТЬ ЗАРАЗ!
Оцінка квартири в рамках судової справи. Основною ціллю проведення судової оціночної експертизи квартири є встановлення реальної ринкової вартості нерухомості, а в даному випадку квартири. Незалежний Інститут Судових Експертиз  - НІСЕ пропонує послугу експертна оцінка квартири Київ - від провідних спеціалістів в сфері незалежної експертної оцінки. 

Експертна оцінка нерухомості (квартири, будинку, домоволодіння): 

Оцінка квартири, домоволодіння виконується з різною метою,але як правило , для визначення ринкової вартості, права власності окремих часток чи інших прав (наприклад, права аренди) для оцінюваної квартири. Незалежна оцінка квартири враховує всі параметри об'єкта оцінки:місцерозташування,площа, віддаленість від об'єктів інфраструктури, планування, стан оздоблення, тип  будинку, капітальність, технічний стан , тощо.
 
Автор: Незалежний Інститут Судових Експертиз - НІСЕ

 

Оцінка збитків від затоплення квартири

Оцінка затоплення квартири - важливий етап на шляху отримання відшкодування збитку з винуватця. Для оцінки збитку від затоплення необхідно провести експертизу затоплення в оцінної компанії, оскільки «акта про затопленні» складеного експлуатуючою організацією буде недостатньо, а визначати розміри збитку затоплення, експлуатуюча організація права не має. Провівши оцінку збитку затоплення в Незалежному Інституті Судових Експертиз Ви отримаєте грамотний звіт та детальну консультацію з питань відшкодування шкоди затоплення квартири.

Порядок дій при затопленні квартири.

Якщо у Вас сталося затоплення квартири з вини сусідів, то Вам доведеться в першу чергу вирішити для себе, будите Ви проводити ремонт квартири за свій рахунок, чи шкоди затоплення квартири відшкодовуватиметься винуватцем того, що сталося.

1. Повідомлення винуватців затоплення квартири про подію затоки

Незалежно від того, яке рішення Ви прийміть, необхідно інформувати сусідів про подію затоплення квартири. Що найменше, Ви нагадайте їм, що необхідно бути пильними. А при сприятливому збігу обставин сусіди самі запропонують усунути наслідки події затоплення.

2. Прийняття концептуального рішення з питання затоплення квартири

У тому випадку якщо Ви вирішили виробляти усунення збитку затоплення квартири самостійно, без залучення сусідів до участі в ньому, Ви можете сміливо починати ремонт, але знайте, що якщо раптом надалі Ви вирішите зажадати з них повну, або часткову компенсацію збитку затоплення, зробити це буде надзвичайно складно і практично неможливо.

Безумовно, хороші відносини з сусідами дорогого коштують, і цілком можливо, що ремонт у квартирі був давно запланований, і затоплення в квартирі стало поштовхом до того, щоб нарешті його почати. Але може статися так, що як за законом підлості ремонт у квартирі був тільки що зроблений, і другий раз викладатися за нього Ви не плануєте, або взагалі не вважаєте, що повинні платити за збиток від затоплення, заподіяної Вам сусідами.

Для усунення пошкоджень за рахунок грошових коштів винуватця необхідно бути готовим до всіх можливих труднощів. Для цього буде потрібно підготувати всі необхідні документи, грамотно зробити оцінку збитку від затоплення, або експертизу затоплення і юридично вірно представити свої інтереси.

 

Підготовка до оцінки затоплення

Для грамотного представлення своїх інтересів після затоплення квартири необхідно дотримати всі пункти представленого нижче плану дій.

3. Фіксація факту затоплення експлуатуючою організацією

(складання Акту про затоплення квартири).

Для початку необхідно викликати експлуатуючу організацію, для фіксації самого факту затоплення квартири. Представники експлуатуючої організації повинні скласти Акт про затоплення квартири, в якому зазначаються всі пошкодження, виявлені комісією в момент затоки.

4. Підготовка документів для проведення оцінки затоплення

Після складання Акту про затоплення експлуатуючою організацією, не слід поспішати з проведенням незалежної експертизи затоплення квартири. Необхідно почекати певний термін. Як правило, це не менше двох тижнів, а краще місяць. Це необхідно для прояву всіх слідів і пошкоджень, викликаних затопленням.

Це час не варто втрачати даром. За цей період необхідно підготувати документи, які будуть потрібні кошторисникам незалежної експертизи затоплення для розрахунку збитку від затоки, а також формування звіту про оцінку збитку. Для цього необхідно знайти, або заново отримати копію поверхового плану квартири і експлікацію із зазначенням площ усіх приміщень квартири. Можливо, що для оцінки збитку буде достатньо іншого документа, що підтверджує дійсні площі приміщень квартири.

Також необхідно підготувати документи, що підтверджують право володіння квартирою, так як замовити оцінку збитку після затоплення та експертизу затоплення квартири має право тільки її юридичний власник.

Для проведення огляду у відсутності юридичного власника квартири, необхідно підготувати рукописну довіреність у довільній формі, в якій власник квартири довіряє представляти свої інтереси особі, присутньому на огляді. А також копію документів що посвідчують особу власника затопленої квартири (Паспорт).

5. Фіксація нових слідів затоплення квартири експлуатуючою організацією (дописати що раніше не зазначені пошкодження в Акт про затоплення квартири).

Найчастіше, за термін очікування, сліди від затоплення квартири стають значніше, або проявляються в більшому обсязі, ніж ті, що описані в Акті про затоплення складеному ДЕЗом.

У такому випадку необхідно повторно викликати співробітників експлуатуючої організації, щоб дописати не вказаних раніше пошкодження в Акт про затоплення.

6. Звернення в незалежну експертизу затоплення квартири для узгодження дати і часу проведення огляду затоплення квартири.

Після підготовки всіх документів, необхідно звернутися в професійну оціночну організацію і домовитися про проведення оцінки затоплення. Для цього потрібно визначитися з зручними для обох сторін датою і часом проведення огляду затоплення квартири незалежними експертами.

7. Повідомити винуватця про дату, час і місце проведення огляду затоплення

Важливим юридичним моментом є повідомлення винуватця про дату часу місці проведенні огляду затоплення. Як правило, повідомлення відправляється телеграмою. Телеграма відправляється з повідомленням про її вручення, а також на пошті робиться завірена копія телеграми. Ці, а також платіжні документи (квитанції) також буде необхідно долучити до справи.

Порядок повідомлення винуватця телеграмою 

Оцінка збитків від затоплення

8. Проведення огляду затоплення квартири представником незалежної експертизи

У призначений день і час за вказаною адресою фахівець незалежної експертизи  проводить огляд затоплення квартири. Після складання акту огляду фахівець приймає у Вас всі необхідні документи і віддаляється для проведення необхідних розрахунків та визначення величини заподіяного збитку від затоплення.

9. Підготовка та формування звіту про оцінку затоплення квартири представником незалежної експертизи

Протягом десяти робочих днів фахівці незалежної експертизи готують звіт про оцінку збитку від затоплення. Звіт про оцінку затоплення квартири повинен відповідати необхідним вимогам, а організація, яка складає його, повинна володіти певним переліком документів, що підтверджують право займатися оціночною діяльністю.

10. Отримання звіту про оцінку затоплення квартири.

Крім звіту необхідно також отримати платіжні документи, що підтверджують факт оплати послуг оцінки затоплення квартири. 

Дії після проведення експертизи затоплення

11. Повторне звернення до винуватця затоплення для врегулювання питання в досудовому порядку

Після проведення всіх вище описаних заходів з організації та проведення незалежної експертизи затоплення, необхідно, зібрати всі документи, що підтверджують величину збитку від затоплення і ще раз звернутися до винуватців затоплення, щоб постаратися вирішити питання полюбовно. Оскільки, крім уже понесених витрат, до величини збитку затоплення, додадуться ще й вартість послуг юриста, що веде вашу справу, і судові витрати, після визнання його провини в суді.

Вам також вигідно вирішити дане питання полюбовно, оскільки судові позови можуть тривати досить тривалий термін, а це в кінцевому підсумку Ваш час нерви і гроші.

12. Звернення до суду та стягнення повної величини збитку від затоплення квартири з винуватця затоплення.

У разі неможливості полюбовного вирішення суперечностей з винуватцем затоплення квартири необхідно подавати в суд. При неможливості, або небажанні займатися веденням справи самостійно, можливе залучення юриста, вартість послуг якого буде необхідно також долучити до загальної суми позову.

Найкращим виходом для Вас в даній ситуації буде звернутися до Незалежного Інституту Судових Експертиз, тут Вам нададуть всю необхідну інформацію і фахово допоможуть вирішити питання.

 

 

Оцінка квартири

Для чого проводиться оцінка квартири?

Внесення квартири в якості застави;

Купівля-продаж;

Поступка боргових зобов'язань;

Внесення до статутного капіталу;

Іпотечне кредитування фіз. осіб;

Оформлення шлюбних контрактів,розподіл майна;

розлучається подружжя.

Необхідні документи

Технічний паспорт БТІ

Документи про право власності (Свідоцтво про право власності, договір приватизації, договір купівлі-продажу чи дарування, свідоцтво про право на спадщину)

Копія паспорта замовника - сторінка з фотографією і пропискою.

Вартість оцінки квартири складається з безлічі факторів, так само як і сама рин-кова вартість квартири. Вплив робить розташування об'єкта оцінки, благоустрій території та наявність по близькості об'єктів соціальної інфраструктури. Так само впливають технічні характеристики самої квартири. У разі оцінки квартири для банку (наприклад, для іпотеки) вимоги до складання звіту про оцінку можуть мати свої особливості, що так само позначається на вартості послуг з оцінки.
Після узгодження з замовником часу огляду квартири, оцінювач виїжджає на місце й робить огляд об'єкта. Отримує копії необхідних документів, а так само звіряє з технічним паспортом БТІ планування квартири на предмет відсутності не відображених у паспорті перевлаштувань і перепланування. Фотографує квартиру. Надає договір на надання послуг з оцінки, приймає оплату за договором і видає квитанцію. Через кілька днів готовий звіт про оцінку квартири видається замовнику особисто або його законному представнику.
Необхідність оцінки ринкової вартості квартири може знадобитися в різних ситуаціях. Угода з купівлі продажу квартири, внесення квартири в якості застави для отримання кредиту, вступ у права спадщини, оцінка збитку, нанесеного квартирі при пожежі або затопленні. Так само оцінка квартири  необхідна при внесенні такого майна в статутний капітал підприємства.Звіт являє собою документ, встановленого зразка, що складається з більше 50 сторінок, прошитий та завірений печаткою оцінночної компанії. Включає в себе аналіз зібраних оцінювачем матеріалів та проведення професійних розрахунків. До звіту додаються копії правовстановлюючих документів на квартиру, фотографії, документи замовника. 

Для отримання реально оціночної вартості квартири Вам необхідно звернутися до Незалежного Інституту Судових Експертиз, саме фахівці даної установи в установлені терміни зможуть надати Вам кваліфіковану допомогу.